Egypt

Egypt

Oficiální název: Egyptská arabská republika (Džumhurija Misr al-Arabija)
Hlavní město: Káhira, 6,8 milionů obyvatel
Časové pásmo: středoevropské + 1
Telefonní předvolba: 0020
Státní poznávací značka: ET
Národní internetová doména: eg
Státní svátek: 23. 7. (výročí revoluce roku 1952)
Nezávislost: 28. 2. 1922 (od Velké Británie)
Adresa národního turistického úřadu: Egyptian Tourist Authority, Misr Travel Tower, Abbassia Square, Cairo.
Internetová stránka: http://touregypt.net

  • Důležité internetové stránky

www.egyptair.com.eg - egyptská letecká společnost

ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)

Další internetové stránky najdete na další straně...

Káhira

Káhira

Hlavní město Egypta se za posledních pár desetiletí dost změnilo. Zatímco v roce 1947, kdy Káhirou projížděli naši cestovatelé Hanzelka a Zikmund měla Káhira 2 miliony obyvatel, dnes jich tady žije kolem 15 milionů.
Zatímco počet obyvatel se změnil dost razantně, způsob života obyvatel v staré Káhiře kolem mešity Al-Azhar plyne stejně jako plynul život jejich předků.
Řemeslnící ráno vytahují své stolky z malých krámků na ulici a pracují tam za přihlížení kolemjdoucích. Ženy nakupují potraviny a zeleninu na oběd a večeři, obchodníci nabízí a chválí své zboží a samozřejmě smlouvají a muži sedí v malých kavárnách kolem malých stolků, kouří šíšu (vodní dýmku) a pijí hodně slazený silný čaj.
V srovnání s minulostí se změnilo pouze to, že dnes se tam na ně jezdí dívat turisté, kterým je stará Káhira prezentovaná jako turistická atrakce. Když ale opustíte "turistickou starou Káhiru" omezenou na několik málo ulic, dostanete se do skutečné Káhiry.
  • Seznam světového dědictví UNESCO

Islámská Káhira
Rok zapsání: 1979

Schovaná daleko od moderního evropského centra se v blízkosti mešity Al-Azhar rozkládá islámská Káhira. Byla založená v 10. století a brzy se stala centrem islámského světa, vrchol svého rozkvětu dosáhla ve 14. století. Stará Káhira je plná památek na svou slavnou minulost. Zachovaly se tady staré mešity, medresy, lázně, hřbitovy a hlavně atmosféra minulosti. Život místních obyvatel tady se od života jejich předků moc neliší.


Memphis a nekropole od pyramidových polí v Gize až po Dahšúr
Rok zapsání: 1979

Memphis, hlavní město Starého království, podává prostřednictvím pyramid,  kamenných hrobek, mastab a chrámů svědectví o živote a  pohřebních zvyklostech starých Egypťanů.

Hurghada

Hurghada

Z někdejší malé nenápadné rybářské vesnice vyrostlo v průběhu několika posledních desetiletí oblíbené letovisko se všemi negativy a pozitivy.
Hurghada se dnes moc neliší od letovisek jaké známe z oblasti Středozemí. Pobřeží lemuje jeden hotel vedle druhého, pokud nějaký volný prostor zůstal obsadily je restaurace, kavárny, obchody, krámy a tržnice.
Žádné památky tady nečekejte, ty jsou vzdálené několik set kilometrů odtud v Luxoru nebo v Káhiře. Sem se jezdí kvůli sluníčku, písku a hlavně moři.

  • Seznam světového dědictví UNESCO

Region nemá na seznamu UNESCO žádné památky.


Levné letenky do celého světa
ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
Content Management Powered by CuteNews
© petro.cz - Všechna práva vyhrazena, veškeré informace získáte na emailu info@petro.cz